Członkostwo WCA – czemu je mamy i dlaczego to dobra wiadomość?

Członkostwo WCA – czemu je mamy i dlaczego to dobra wiadomość?

03 października 2017

BLOG

Kilka dni temu dotarła do nas bardzo ważna przesyłka, a w niej ten oto certyfikat:

 

 

 

 

Członkiem WCA jesteśmy od 2014 roku. Dlaczego to dla nas takie ważne? Zapraszamy do lektury!

 

 

Co to jest WCA?

WCA (World Cargo Alliance) to organizacja zrzeszająca najlepsze firmy spedycyjne z całego świata – liczy ponad 6000 indywidualnych firm ze 193 krajów świata! Aby dostać się do „rodziny WCA” należy spełniać szereg warunków, ale przede wszystkim:

 

  • być firmą wiarygodną o nieskazitelnej opinii
  • być firmą wypłacalną

 

Co daje członkostwo WCA?

Bycie członkiem WCA niesie ze sobą wiele korzyści – od know-how, przez ułatwienie płatności między członkami, aż po gwarancje finansowe. Ale tym, z czego korzystamy najczęściej, jest ogromna baza kontaktów do zaufanych firm z całego świata!

 

 

 

 

Dlaczego to dobra wiadomość dla naszych Klientów?

 

Jeśli nasz Klient prosi nas o sprawdzenie możliwości dostawy towaru do miejsca, które jest ciężko dostępne, nie ma portu, nie figuruje w rozkładach Armatorów – wystarczy znaleźć członka WCA z danego kraju, który odpowie na nasze pytania i pomoże taki transport zorganizować!

 

Znacznie poszerza to nasze możliwości i ułatwia uzyskanie pomocy w razie jakichkolwiek kłopotów w różnych miejscach na świecie.

 

Działa to też oczywiście w drugą stronę – członkowie WCA z innych Państw często proszą nas o pomoc w „doglądaniu” ich transportów dopóki są one na terenie Polski i rozwiązywaniu problemów ściśle związanych np. z lokalnymi przepisami.